Kontakt z nami:

ETB Andrzej Kłosiński
tel.: 668 169 343
e-mail: etb@etb.net.pl

Zaufali nam:

Lista firm (logo)

Firma

Witamy na stronie internetowej firmy ETB Andrzej Kłosiński!

Firma ETB Andrzej Kłosiński powstała w 1991 roku jako przedsiębiorstwo menadżerskie, przekształcając się w 1994 r w Spółkę Cywilną aby w ostateczności przyjąć nazwę Ekologiczne Technologie  Budownictwa w skrócie (ETB).

Firma działa na rynku budowlanym od lat z sukcesem realizując kolejne projekty. Wraz z rozwojem firmy rozszerzyliśmy swoją działalność o projektowanie i wykonawstwo prac bezpośrednio związanych z technologiami przyjaznymi dla użytkownika i środowiska.

Swoją ofertę kierujemy do tych wszystkich klientów, którzy planują dostosować posiadane projekty lub przewidywane realizacje  dla potrzeb tzw „domu pasywnego”. Ze szczególną starannością podchodzimy do zagospodarowania terenu otaczającego bezpośrednio budynek poprzez odpowiednie zaprojektowanie ogrodu tworząc tym samym spójną całość z istniejącym otoczeniem. Zawsze konsultujemy wykonane szkice z przyszłym użytkownikiem.

Kolejnym tematem w którym firma się specjalizuje są tzw dachy zielone wyposażone w dodatkowe instrumenty umożliwiające wykrywanie lub sygnalizowanie ewentualnych nieszczelności. Niezbędnym mechanizmem pozwalającym wznosić obiekty o minimalnym zapotrzebowaniu energetycznym  jest znajomość zagadnień związanych z metodologią sporządzania świadectw energetycznych.

 

Doświadczenie w procesie budowlanym wynika z właściwego przygotowania merytorycznego uczestników oraz ilości zrealizowanych projektów. Jako firma menadżerska opieramy się na sprawdzonej kadrze inżynierskiej o ugruntowanej pozycji na rynku oraz wypróbowanych podwykonawcach.

W początkowym etapie działalności firma realizowała ambitne projekty wykończenia wnętrz dla przedstawicieli zachodnich koncernów np.  Salon Yamahy, jak również dla krajowych Inwestorów – księgarnia Czytelnika , czy pomieszczenia  socjalne dla Banków warszawskich.

Obok realizacji z wyższej półki realizowano stany surowe i roboty wykończeniowe dla ówczesnych Generalnych Wykonawców   takich jak kombinaty Śródmieście, Południe. Kolejnym wyzwaniem był bezpośredni nadzór nad realizacją budynków wielorodzinnych dla liczących się spółdzielni mieszkaniowych w Warszawie i okolicach. Pod koniec lat dziewięćdziesiątych nadzór i koordynacja budowy supermarketów dla sieci Metro (Real, Praktiker, M-1 w Markach ), , Billa ,    Ahold- Hipernowa,  Rewe-MiniMall , Hit.

Na początku roku 2000 nadzór nad realizacja obiektów użyteczności publicznej , aby na początku  2010 r przekazać dla prywatnego Inwestora obiekt basenowy. Każda z tych realizacji wymagała osobistego zaangażowania jak również zapoznania się z nowymi technologiami, oraz wyselekcjonowania z setek firm tych najlepszych biorąc pod uwagę realizacje projektów na terenie całego kraju.